Biuletyn informacyjny “Nasze Janczewo”

Drodzy Mieszkańcy Janczewa, kilka dni temu kolportowaliśmy na terenie naszej wsi biuletyn informacyjny sołtysa wsi Janczewo “Nasze Janczewo”. Zostały przedstawione w nim najważniejsze bieżące informacje dotyczące naszej wsi. Zapraszam do lektury.
Sołtys Wsi Janczewo
Krystyna Podsiadło

Clipboard01

FUNDUSZ SOŁECKI i na rok 2017 zatwierdzony na zebraniu wiejskim w kwocie 27361,70zł zostanie wykorzystany na następujące zadania:
1. 6061,70zł zostanie przeznaczone na konserwację placu zabaw, zakup paliwa do kosiarek i naprawę sprzętu służącego do utrzymywania porządku na wsi, zakup sadzonek do nasadzeń, zakup materiałów do wykonania 4 tablic ogłoszeniowych oraz zakup 4 koszy parkowych.
2. 4000zł przeznaczymy na organizację imprez rekreacyjnych, sportowych („Janczewska 10”), festy-nów rodzinnych, mikołajek, dnia seniora itp.
3. 2500zł zostanie przeznaczone na zakup bramki dla dzieci trenujących grę w piłkę i zainstalowanie jej na boisku sportowym.
4. 7300zł zebranie wiejskie postanowiło przeznaczyć na zakup stołów i krzeseł składanych, dostosowanych do transportu na imprezy plenerowe (targi rolnicze, festyny, dożynki), w których uczestniczą mieszkańcy Janczewa, w tym Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, OSP.
5. 7000zł wydamy na zakup 3 urządzeń dla siłowni na powietrzu.
6. 500zł zostanie wykorzystane na zakup art. papierniczych, tuszu do drukarki, pokrycie kosztów doręczenia przez pocztę przesyłek do Państwa.
Miło mi poinformować, że Urząd Gminy Santok opracował i złożył wniosek na budowę centrum aktywizacji mieszkańców Janczewa. Projekt nosi nazwę Platan. Mamy nadzieję na jego pozytywne zweryfikowanie. Projekt dotyczy budowy szkoły, sali gimnastycznej, oddziału przedszkolnego oraz pomieszczeń zapewniających możliwość współpracy przygranicznej z gminą Gusow Platkow.

KALENDARZ IMPREZ zaplanowanych na rok 2017 w naszej wsi oraz gminie, na które serdecznie zapraszam:
1. 09 kwietnia w Niedzielę Palmową zapraszam wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich na godzinę 12:00 do sali wiejskiej na degustację potraw wielkanocnych połączoną z kiermaszem ozdób i stroików wielkanocnych wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
2. 22-23 kwietnia Urząd Gminy Santok jest współorganizatorem Lubuskiego Tour 2017 w Galerii Nowa Park. Janczewo będą reprezentowały Panie z KGW.
3. 03 czerwca będziemy obchodzili Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Janczewie. Społeczność Szkoły Podstawowej w Janczewie serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów, sympatyków szkoły i mieszkańców gminy Santok na uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia. Program: 11:00 msza święta, 12:00 uroczyste jubileuszowe spotkanie na terenie szkoły. Imprezy towarzyszące: 14:00 Gminny Dzień Dziecka na boisku sportowym. Koncerty absolwentów, wystawy i prezentacja szkoły. Potwierdzenie udziału absolwentów: wpisowe 10 zł wpłacone na konto Rady Rodziców lub w sekretariacie szkoły do dnia 15 maja 2017r. Nr konta: 74837200080104067410010001 z dopiskiem „absolwent + rok ukończenia szkoły”.
4. 11 czerwca odbędzie się IV edycja Janczewskiej 10 i Nordic Walking pod patronatem Wójta Gminy Santok Józefa Ludniewskiego. Serdecznie zapraszam do udziału w biegu na 10 kilometrów i Nordic Walking na 5 km. Bliższe informacje dostępne na stronach internetowych Janczewa i Urzędu Gminy Santok.
5. W miesiącu sierpniu, jak co roku Sołtys i Rada Sołecka zaproszą dzieci do parku wiejskiego na festyn z okazji zakończenia wakacji. Plakaty o terminie festynu będą rozwieszone na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
6. 09 września w Starym Polichnie odbędą się Dożynki Gminne. Bliższe informacje będą dostępne na plakatach w stosownym czasie.

OGŁOSZENIA
– termin zapłaty II raty podatku to 01-15 maja 2017r. podatek można opłacić u Sołtysa Wsi.
– kontakt telefoniczny z Sołtysem wsi 95 7316 362.
– adres internetowy Janczewa www. janczewo.com.
– punkt biblioteczny czynny we wtorki i czwartki w godzinach 16:00—18:00 w sali wiejskiej.

Nadchodzi długo oczekiwana wiosna, większość mieszkańców Janczewa zrobiła już porządki dzięki, którym nasza wieś jest ładna i zadbana. O estetyczny wygląd wsi dbają również zatrudnieni przez Urząd Gminy pracownicy interwencyjni, którzy sprzątają pobocza dróg, parki, przystanki autobusowe, cmentarz, dbają o klomby oraz będą wykaszać trawę w okresie od wiosny do jesieni. Największą bolączką naszej wsi jest stan dróg powiatowych i gminnych. Jako Sołtys odbieram mnóstwo telefonów od Państwa z prośbą o interwencję. Zapewniam, że żadna sprawa nie pozostaje bez zgłoszenia jej do odpowiedzialnych za sprawę dróg pracowników Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy. Doprowadziłam do wizji lokalnych z udziałem Pana Wójta oraz pracowników Starostwa. Wójt Gminy Santok Józef Ludniewski zapewnił, że wiosną wszystkie drogi gminne zostaną doprowadzone do właściwego stanu (będą wyrównane i utwardzone). Rozstrzygnięto przetarg i rozpoczęły się prace przy budowie drogi Janczewo—Czechów. Docelowo na całej długości zostanie położony asfalt. Zakończono również budowę odcinka drogi gminnej przy kościele. Zgłaszacie Państwo niewłaściwe godziny włączania oświetlenia ulicznego, w tej sprawie również interweniowałam.
Zapraszam Państwa do korzystania z siłowni na powietrzu usytuowanej w parku wiejskim przy placu za-baw. Są tam zainstalowane 4 urządzenia do ćwiczeń. Wkrótce zostaną zamontowane 3 kolejne
Sołtys Wsi Janczewo Krystyna Podsiadło.